Brouk Prezidentlík

Před časem jsem zde napsal článek o tom, jak ovlivní média volbu prezidenta a bohužel jsem se docela trefil. Miloš je tam. Ačkoliv jsem preferoval jiné kandidáty dneska musím říct, že moje očekávání od pana Miloše zůstala daleko pozadu za realitou.   Za tak krátkou dobu „úřadování“ se totiž stačil úplně zcestně vyjádřit k tolika věcem, že se řítíme do stavu, kdy ho velmi brzy přestaneme vnímat nadobro.   Posledním nesmyslem, který mu vypadl z hlavy a který jsem pochytil, byl populisticky laděný návrh na zákaz rally. Tím se zařadil po bok dalších populistů Okamury, nebo Horáčka (který mě a kamarády dokonce poslal do prdele, protože myslel, že se to davům bude líbit). I jako prezident má rozhodně právo na svůj osobní názor, neměl by jej ovšem ventilovat formou, díky kterému si o něm (nejen odborná) širší veřejnost může myslet cosi nepěkného. Můžeme odvozovat, že pan Miloš o závodění nic neví, což u komentátorů podobného gardu samozřejmě není v Čechách nic neobvyklého (nakonec prezident je přece reprezentativní vzorek národa hospodských chytrolínů). Ovšem s logikou takového typu by se člověk prezidentského úřadu vytasit rozhodně neměl.  
"Domnívám se, že je to sportovní odvětví, které vede k mnoha smrtelným úrazům jak řidičů, tak diváků. A co hůře: vede k tomu, že televizní diváci těchto přenosů nabudou přesvědčení, že i oni jsou mistři světa a že když sednou za volant, mohou jezdit stejně tak, jako se jezdí v rallye," říká v klipu prezident Zeman.   "Proto se domnívám, i když je to nepopulární, že by u nás měly být zakázány, nebo alespoň omezeny ty sporty, které vedou k množství smrtelných úrazů, k tomu, že desítky mladých lidí v přímém i nepřímém důsledku jejich konání zemřou a zmaří svůj život," dodal.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zeman-chce-zakazat-zavody-rallye-d4f-/domaci.aspx?c=A130506_132547_domaci_cen

    virózaPoužijeme-li logiku, kterou nám pan prezident ve své laskavé moudrosti předložil, obávám se, že ihned po zákazu rally, by přišel třeba zákaz večerních filmů 😀. Diváci by totiž mohli nabýt přesvědčení, že Číslo 5 skutečně žije, že válka v Koreji ještě neskončila protože Hawkey Pearce dělá fóry na latríně, nebo že můžeme bez problémů skákat z okna, neb Superman nás zachrání. Co by však bylo ještě horší – přišel by jistě další zákaz. Zákaz cigaret a alkoholu. Neboť děti, zírajíc na kouřící a bumbající rodiče by nabyli přesvědčení, že i oni zvládnou lahev becherovky a krabičku startek. Zákaz by měl postihnout i média, protože někdo – kdo si neuvědomí souvislost mezi virózou a vystupováním pana Miloše u korunovačních klenotů by mohl nabýt přesvědčení, že je nedej bože na mol.     Nebojte, mám dojem, že pan Miloš nám to všem zařídí! Nebo se k tomu alespoň vyjádří! Nu, máme takového prezidenta, jakého jsme si zvolili a jakého si zasloužíme. Patří nám to a až ho budeme volit příště, tak se určitě nezapomeneme pořádně zamyslet nad jeho vystupováním v prezidentské kampani a očekáváním tak, jak jsme to „určitě“ udělali teď. 🙂  
Příspěvek byl publikován v rubrice blog se štítky , , a jeho autorem je Luba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.